Zodpovedné hranie

Ako je dobre známe, online stávkovanie a hazardné hry, ktoré sú k dispozícii napríklad v online kasínach a pokrových herniach, môžu byť vysoko návykové.

Online stávkové kancelárie neponúkajú svoje služby primárne preto, aby hráčov postavili na nohy, ale aby im poskytli zábavu. Hranica medzi zábavou a závislosťou však môže byť veľmi tenká.

Každé renomované kasíno alebo stávková kancelária, sa riadi základným etickým kódexom, ktorý ide ruka v ruke s licenčnými podmienkami a upozorňuje hráčov, že ak začnú mať pocit, že sa im hranie vymyká z rúk, že strácajú kontrolu nad svojimi stávkami, že prehrávajú viac, ako si môžu dovoliť, mali by vyhľadať pomoc.

Prvou pomocou je nastavenie limitov a obmedzení na hráčskom účte, napríklad nastavenie maximálneho vkladu 10 eur denne.

Alebo si môžete nechať zrušiť účet a to buď na určitý čas, napríklad na dva mesiace, alebo natrvalo. Pre toto riešenie odporúčame kontaktovať e-mailovú podporu vašej stávkovej kancelárie alebo kasína, v ktorom stávkujete.

Niektorí z našich redaktorov vyskúšali toto samo obmedzenie na 20bet a Ivibet a môžeme potvrdiť, že limity vkladov boli nastavené okamžite.

Ďalšou možnosťou je obrátiť sa na niektoré z centier na pomoc ľuďom so závislosťou od hazardných hier.

Odkazy na najznámejšie svetové centrá, ktoré poskytujú tieto služby a ktoré vás nasmerujú na príslušnú komunitu vo vašom okolí, nájdete v pätičke našej webovej stránky.

Nezabúdajte, že hranie a stávkovanie v online kasínach a stávkových kanceláriách by malo byť zdrojom zábavy, nie depresie a iných psychických a osobných problémov.

Preto vás vyzývame, aby ste hrali zodpovedne a ak máte pocit, že svoju hru nemáte pod kontrolou, nebojte sa problém riešiť podľa vyššie uvedených pokynov.